12 października 2020

Nowy Erasmus dla szkół – zapraszamy do udziału w programie

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zapraszają szkoły i przedszkola do udziału w nowym programie Erasmus na lata 2021-2027. W nowej formule przedsięwzięcia został wprowadzony mechanizm Akredytacji, który gwarantuje uproszczoną procedurę wnioskowania o środki. Instytucje posiadające Akredytację będą regularnie otrzymywały środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków. List w tej sprawie skierowała do szkół i placówek oświatowych wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Nowa formuła programu Erasmus

– Program oferuje placówkom oświatowym zupełnie nowe możliwości. Po uzyskaniu Akredytacji będą one mogły corocznie korzystać z palety możliwości: kursów i szkoleń metodycznych dla nauczycieli, wymiany dobrych praktyk oraz wymian uczniowskich (krótko- i długoterminowych) – napisała wiceminister edukacji Marzena Machałek w liście skierowanym do szkół i placówek oświatowych.

Sekretarz Stanu w MEN podkreśliła, że mechanizm akredytacji wprowadza uproszczoną procedurę wnioskowania o środki. Instytucje posiadające Akredytację będą regularnie otrzymywały środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi (mobilnościami) bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków.

Przyznanie Akredytacji można porównać do otrzymania „biletu wstępu” do programu Erasmus – zaznaczyła wiceszefowa MEN.

Wiceminister Marzena Machałek dodała również, że w nowej odsłonie przedsięwzięcia duży nacisk zostanie położony na wirtualną współpracę uczniów i nauczycieli.

Erasmus dla szkół – szczegółowe informacje

O Akredytację szkoły mogą wnioskować indywidualnie lub grupowo.
Termin składania wniosków mija 29 października 2020 r.

Więcej informacji na temat Akredytacji w programie Erasmus można znaleźć na stronie: https://erasmusplus.org.pl/strony-informacyjne/akredytacja-w-programie-erasmus-w-edycji-2020/.

Szkoły zainteresowane programem zapraszamy także do zapoznania się z kursem on-line dotyczącym Akredytacji. Można go znaleźć na platformie School Education Gateway https://cutt.ly/Af3t50k.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Załączniki

List - nowy Erasmus dla szkół
Data: 2020-10-12, typ pliku: PDF, rozmiar: 257 KB