9 października 2020

12. Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Wł. Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym nie można objąć uściskiem”

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat. Jego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.

Prace plastyczne, fotograficzne i zgłoszenia recytatorskie należy przysłać do 12.02.2021 roku. Przesłuchania recytatorów odbędą się w marcu 2021 roku w Kaliszu. Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 24.04.2021 roku w Kaliszu.

Konkurs podzielono na trzy artystyczne kategorie: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka).

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in.: tablety, monety kolekcjonerskie, aparaty fotograficzne, książki, pobyty weekendowe w pięknych zakątkach Polski.

Regulaminy i szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie: www.civitaschristianaturek.eu