7 października 2020

Program edukacyjny „Dobrze Jemy”

„Dobrze Jemy”, to program skierowany dla uczniów zerówek oraz klas I-III i jest zupełnie bezpłatny dla placówek, uczniów i nauczycieli.

Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania. Program został przygotowany we współpracy z dietetykami i pedagogami.

Szkoły, które zgłaszają się do programu otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów, dzięki którym mogą wdrożyć edukację żywieniową i kulinarną do rocznego planu lekcji.

Materiały edukacyjne wysyłane do szkół oraz dostępne na stronie www programu poruszają tematy związane z edukacją zdrowotną, takie jak zdrowe odżywianie, nawyki żywieniowe, piramida zdrowego żywienia i stylu życia, picie wody czy edukacja konsumencka. Ponadto nauczyciele z zarejestrowanej placówki otrzymują dostęp do gotowych scenariuszy lekcji, kart pracy, filmów edukacyjnych, dzięki którym mogą realizować zajęcia z podstawy programowej dotyczące zdrowia na bazie ciekawych, innowacyjnych i atrakcyjnych dla uczniów materiałów.

Nauczyciele sami decydują jakie elementy programu wprowadzają do swojego planu nauczania mogą dowolnie realizować scenariusze lub jedynie ich elementy podczas całego roku szkolnego.

Program jest weryfikowany przez instytucje Państwowe i przekazuje rzetelną wiedzę. IV edycja programu otrzymała Patronat Honorowy Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Placówki zarejestrowane w programie mogą wziąć udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami takimi jak klasowa wycieczka do restauracji, sprzęt do gotowania dla szkoły, upominki w formie fartuszków, książek czy akcesoriów kuchennych dla aktywnych uczniów.

Więcej informacji na stronie: www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl