15 września 2020

Obóz zimowy dla nauczycieli historii w Świdnicy i okolicach 13-16 listopada 2020 r.

EU-Russia Civil Society Forum’s oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego ogłaszają nabór na międzynarodowy obóz zimowy w Morawie (woj. dolnośląskie) w terminie 13-16 listopada 2020r. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli historii z Białorusi, Niemiec, Polski oraz Rosji i jest częścią Programu Historycznego “Different Wars: Remembering the Past”.

Zaproszeni są nauczyciele historii z całej Polski, do udziału w projekcie, którego celem jest dyskusja i ewaluacja scenariuszy lekcji historii i innych materiałów edukacyjnych w gronie 20 nauczycieli historii i ekspertów ds. edukacji z Białorusi, Niemiec, Polski i Rosji. W wyniku pracy na obozie zimowym, scenariusze lekcji i inne materiały edukacyjne zostaną zmodyfikowane według wskazówek nauczycieli i ekspertów i udostępnione szkołom i innym instytucjom edukacyjnym w 2021 r. na portalu internetowym projektu.

Organizator zapewnia przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie, a w programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z historią II Wojny Światowej, m.in.. obóz koncentracyjny Gross-Rosen.

Pełna informacja na stronie organizatora: http://www.kew.org.pl/oboz-nauczycieli-historii-13-16-listopada-2020r/