7 września 2020

Czwarty e-Bieg Erasmusa

Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! – to hasło tegorocznej edycji biegu, wydarzenia organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W roku 2020 w związku z pandemią COVID-19 zmienił się również charakter imprezy, która odbędzie się podczas międzynarodowych obchodów Erasmus Days – od 15 do 17 października w formie rywalizacji zdalnej 4-osobowych drużyn sztafetowych.

Sama rywalizacja będzie mieć nieco inny charakter: dystans 10 km zastąpi bieg godzinny. Uczestnicy będą też mogli skorzystać ze szkoleń online z zapisu trasy i animacji wyników. Dla pierwszych 100 placówek, które zarejestrują drużyny w Biegu Erasmusa przygotowano zestawy sportowe: spadochron oporowy, taśmy-gumy, drabinki leżące i mini płotki lekkoatletyczne. Warunkiem weryfikacji drużyny jest rejestracja swojego udziału w biegu jako wydarzenia #ErasmusDays 2020

Pierwszych 100 nauczycieli WF-u i trenerów dzieci i młodzieży, którzy przygotują i zarejestrują do e-Biegu drużyny, otrzyma vouchery na kwotę 150 zł do sklepów sportowych.

Nie zabraknie innowacji – pierwsze 100 zarejestrowanych sztafet otrzyma pełny, bogaty pakiet startowy: medale, koszulki biegowe, worki-plecaki i opaski sportowe.

Ambasadorką wydarzenia została ponownie Oktawia Nowacka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska z Rio, mentorka. Oktawia wprowadzi Bieg Erasmusa na kolejny nowy tor, przygotowując cykl materiałów treningowych i szkoleniowych w formie multimedialnej, wzbogacony o konspekty zajęć, do wykorzystania przez nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów.

Więcej informacji na stronie: https://erasmusplus.org.pl/wydarzenia-specjalne/bieg/