29 lipca 2020

Międzykulturowo – czyli jak? – kurs specjalistyczny

Program kursu powstał z myślą o edukatorach i edukatorkach oraz lokalnych liderach i liderkach działających w obszarze międzykulturowości i / lub dziedzictwa żydowskiego. Do udziału zaproszone są zarówno osoby związane z instytucjami kultury, jak i organizacjami pozarządowymi czy nieformalnymi grupami.

  • Zgłoszenia do 17 sierpnia (poniedziałek).

Program będzie miał formę kursu o mieszanej formule (zajęcia i konsultacje on-line oraz zajęcia stacjonarne w Muzeum POLIN).

Kurs rozpocznie się 2-dniowym spotkaniem online (29-30.08.2020), na którym będzie okazja popracować nad dotychczasowymi działaniami lub pomysłami na nowe projekty prowadzone w duchu antydyskryminacyjnym. Kontynuacją będzie część z ekspertami i ekspertkami dialogu międzykulturowego (wrzesień 2020), podczas której uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość uzyskania fachowego wsparcia dotyczącego swoich działań.

Zajęcia są grupowym procesem. Osoby zgłaszające chęć udziału deklarują tym samym, że wezmą udział w całości kursu tj. w dniach:

  • 29-30.08.2020 – warsztaty on-line;
  • wrzesień 2020 – konsultacje on-line w indywidualnie dobranych terminach;
  • 3-4.10.2020 – warsztaty w Muzeum POLIN w Warszawie.

UWAGA: w przypadku wzrostu zagrożenia epidemicznego cały kurs odbędzie się on-line.

Jeśli warsztaty w dniach 3-4.10.2020 odbędą się w siedzibie Muzeum POLIN w Warszawie, w czasie wydarzenia zapewnione jest wyżywienie, a osobom spoza Warszawy zorganizowany zostanie nocleg (dwa noclegi 2-4.10.2020). Nie są zwracane koszty podróży.

Szczegółowe informacje: https://www.polin.pl/pl/miedzykulturowo-czyli-jak-kurs-specjalistyczny