14 lipca 2020

Świętokrzyskie CUP 2020

Rusza wakacyjny turniej Świętokrzyskie Cup – organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Honorowym patronatem rozgrywki objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu- Anna Krupka.

Turniej zostanie rozegrany online na PS4 w trzech kategoriach: szkoły, kluby sportowe i open.

Oprócz nagród rzeczowych od województwa i Ministerstwa Sportu przewidziane są także nagrody specjalne dla zwycięzców poszczególnych kategorii. Reprezentanci szkół powalczą o roczną subskrypcję PlayStation Plus i preordery FIFA 21, a także ponad pół tysiąca butelek wody mineralnej Buskowianka-Zdrój dla swojej placówki. Zawodnicy klubów sportowych również zagrają o wielką dostawę wody, a do tego o 6-dniowy pobyt w Uzdrowisku Busko – Zdrój i reprezentowanie swojego klubu w meczu pokazowym przeciwko drużynie z Ekstraklasa Games. W turnieju open główną nagrodą są bilety na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Zapisy już od 9 lipca 2020 r. i potrwają do następnego piątku. Start rozgrywek zaplanowany jest na 20 lipca 2020 r., a finały wszystkich kategorii odbędą się ostatniego dnia miesiąca. Więcej informacji można znaleźć na: swietokrzyskiecup.pl.

Sponsorem nagród jest Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. -producent naturalnej wody mineralnej Buskowianka-Zdrój. Partnerem merytorycznym jest Esports Association.