18 marca 2008

Wyniki uzyskane przez finalistów V Konkursu Humanistycznego „Na Parnasie w szóstej klasie”


Drodzy Finaliści V Konkursu Humanistycznego „Na Parnasie w szóstej klasie”

Za Wami trudny dzień eliminacji wojewódzkich naszego Konkursu. Pewnie z niecierpliwością oczekujecie na wyniki. Pozwólcie jednak, że – zanim je poznacie – jeszcze raz serdecznie Wam wszystkim pogratulujemy ogromnego sukcesu Bycia Finalistą. Jesteście niezwykłymi młodymi ludźmi, wielkimi Humanistami. Dla Nauczycieli zasiadających w sobotę w Komisjach spotkanie z Wami było źródłem wielu wzruszeń, emocji, źródłem zachwytu i podziwu dla Waszej wiedzy, erudycji, odwagi i siły w realizacji planów.

Chylimy głowę przed Tymi Finalistami, którzy uzyskali najwyższe ilości punktów. A Ci spośród Was, którzy zdobyli ich nieco mniej, niech przypomną sobie opowieść o kufrze ze skarbami, o złotych dukatach, o garstce monet wydobytych z misy pełnej złota. Ten skarb to WY – Finaliści. Nie przegraliście, bo w tym Konkursie, w jego ostatnim etapie, nie ma wygranych i przegranych. Są znakomici Szóstoklasiści.

Szanowni Nauczyciele i Opiekunowie Finalistów.

Gratulacje należą się także Wam – Nauczycielom, Rodzicom, Dziadkom i Bliskim naszych Finalistów. To Wy pierwsi odkryliście skarby – dostrzegliście w dzieciach talent.

To dzięki Waszemu wsparciu ich talent mógł zabłysnąć w marcową sobotę, 15 marca 2008 r. Macie Państwo szczęście obcować na co dzień z tymi dziećmi, które my – członkowie Wojewódzkiej Komisji Konkursu Humanistycznego – mogliśmy podziwiać zaledwie przez parę chwil.

Także i Wy, Dorośli, jesteście wielkimi zwycięzcami Finału Konkursu. Niezależnie
od tego, ile punktów zdobyło dziecko w eliminacjach. Na sukces składa się przecież tak wiele różnych czynników…

Serdecznie i Państwu gratulujemy TAKICH Dzieci, TAKICH Uczniów.

Wojewódzka Komisja
Konkursu Humanistycznego
„Na Parnasie w szóstej klasie”

Wojewódzka Komisja Konkursu Humanistycznego informuje, ze eliminacje III (wojewódzkiego) etapu Konkursu „Na Parnasie w szóstej klasie” rozpoczną się dnia 15 marca 2008 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach, ul. Jurajska 7 (os. Ślichowice II).

Dojazd z dworca PKP autobusem nr 46, a z ulicy Żytniej – autobusami nr 15, 8, 45.