4 czerwca 2020

II Konkurs Dziecięcych Talentów

Inicjatywa jest skierowana do dzieci do 13. roku życia, które lubią śpiewać i recytować. Swój talent mogą one zaprezentować szerszej publiczności w jednej z trzech kategorii: piosenka polska, wiersz, dziecięca piosenka zagraniczna. Podsumowaniem konkursu będzie uroczysty koncert laureatów i nagranie płyty „Głosem Dziecka”. Organizatorem II Konkursu Dziecięcych Talentów jest Polskie Radio Dzieciom, a patronat nad inicjatywą objął Minister Edukacji Narodowej.

Dziecięce talenty  

II Konkurs Dziecięcych Talentów to projekt organizowany przez Polskie Radio Dzieciom. Celem tej inicjatywy jest odkrywanie i promocja utalentowanych młodych słuchaczy. Do pierwszej edycji przedsięwzięcia zgłosiło się blisko 700 uczestników. Podsumowaniem konkursu był koncert finałowy z udziałem 28 laureatów oraz wydanie dwupłytowego albumu „Głosem Dziecka” vol.1. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs jest skierowany do dzieci, które nie ukończyły 13. roku życia. Dla uczestników przewidziano 3 grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat oraz 10-13 lat.

Młodzi artyści będą mogli zaprezentować swoje talenty w trzech kategoriach: piosenka polska, wiersz, dziecięca piosenka zagraniczna. Do tej ostatniej Polskie Radio zaprasza dzieci pochodzące z rodzin dwujęzycznych (jeden z rodziców lub opiekunów jest obcokrajowcem).

Konkurs odbywa się etapowo, a jego finałem będzie uroczysty koncert laureatów i nagranie płyty „Głosem Dziecka” vol.2.

Jak zgłosić się do konkursu?

Na zgłoszenia Polskie Radio Dzieciom czeka do 7 czerwca br. Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy,
  • załączyć w formularzu plik audio z nagranym utworem – długość utworu nie powinna przekraczać 4 minut (waga pliku do 8 MB, sugerowany plik MP3).

Szczegóły przedsięwzięcia, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://www.polskieradio.pl/444.