10 czerwca 2020

Projekt artystyczno-edukacyjny Manufaktura Sztuki – Sztuka od ucha do ucha

Projekt „Manufaktura Sztuki. Sztuka od ucha do ucha” to cykl autorskich, kreatywnych warsztatów będących propozycją zdalnych zajęć artystycznych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych publikowanych na autorskim kanale na YouTube pt. Manufaktura sztuki. Oliwia Hildebrandt. Autorem projektu jest artysta i nauczyciel zajęć artystycznych dr Oliwia Hildebrandt. Głównym celem projektu jest popularyzacja sztuk wizualnych poprzez zabawę i atrakcyjne działania twórcze, pobudzenie kreatywności dzieci poprzez wspólne tworzenie prac plastycznych i rękodzieła, budowanie wiary w siebie poprzez twórczą pracę oraz szeroko pojęta edukacja artystyczna. Artysta każdorazowo pokazuje jak można wykonać zadanie, wyjaśnia po kolei na co i jak robić. Wśród technik i działań znajdą się prace malarskie, rysunkowe, eksperymenty plastyczne, rękodzieło a w tym szycie i przerabianie.

Filmy są upubliczniane na platformie YouTube na kanale, który istnieje od marca 2020, gdzie podczas pandemii korona wirusa opublikowanych zostało 21 filmów.

Manufaktura Sztuki Oliwia Hildebrandt
https://www.youtube.com/channel/UCu_7vQ54C3TgDY8geO5WkEA?view_as=subscriber
Sztuka od ucha do ucha
https://www.youtube.com/playlist?list=PLBae2aevBeu1VQiSZUtLeP2r668WinxN5

W ramach projektu w terminie od czerwca do sierpnia powstanie kolejne 12 filmów.

Projekt „Manufaktura Sztuki. Sztuka od ucha do ucha” został wyróżniony w Ogólnopolskim Programie Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego pt. „Kultura w sieci”.