27 maja 2020

Projekt „VET R&D” w Kieleckim Parku Technologicznym

W Kieleckim Parku Technologicznym rusza kolejny międzynarodowy projekt, kierowany do uczniów i nauczycieli.

KPT razem z partnerami z Turcji, Litwy, Hiszpanii, Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch zaangażował się w projekt „VET R&D”, który ma na celu podniesienie umiejętności uczniów i nauczycieli z zakresu metod opracowywania i wdrażania działań B+R+I (badania, rozwój, innowacje).

Efektem działań będzie bezpłatny e-book zawierający opracowania metodyki kształcenia zawodowego w obszarze badań, rozwoju i innowacji, z którego będą mogli Państwo skorzystać. Ma on przygotować studentów i uczniów do wdrażania prac badawczych oraz innowacji. Opracowanie przedstawi nauczycielom oraz uczniom jak efektywnie realizować proces innowacyjny. Na bazie e-podręcznika opracowane zostaną aplikacje wykorzystujące wirtualną rzeczywistość, których celem będzie aktywne uczenie B+R+I wśród uczniów. Projekt potrwa do listopada 2021 roku, a realizowany jest dzięki wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 150 tys. euro.

To nie jedyne z działań, mających na celu wparcie przedsiębiorczości wśród uczniów oraz studentów, jakie podejmował Kielecki Park Technologiczny.  Do tej pory Park zrealizował następujące projekty:

Serdecznie zapraszamy do wykorzystania potencjału, jaki drzemie w Kieleckim Parkiem Technologicznym i współpracy zmierzającej do doskonalenia przedsiębiorczych postaw u uczniów. Więcej informacji na temat projektu „VET R&D” zdobędą Państwo pod nr 41 278 72 16.