18 maja 2020

Program „Zdalna Szkoła”. 7,5 miliona złotych trafi do województwa świętokrzyskiego

Łącznie 115 gmin i powiatów z województwa świętokrzyskiego skorzysta z dofinansowania w ramach programu „Zdalna szkoła”. Na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli do naszego regionu trafi 7,5 miliona złotych.

W związku z epidemią koronawirusa i zawieszeniem zajęć w szkołach i placówkach, od 1 kwietnia br. samorządy mogły starać się o pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. To efekt współpracy ministrów edukacji i cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, dzięki którym Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać na zakup sprzętu dla szkół.

Lista jednostek samorządu terytorialnego, których wnioski zostały ocenione pozytywnie jest dostępna na stronie: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola/2-strona-glowna/1920-lista-jst-ktorych-wnioski-zostaly-pozytywnie-ocenione

Od 15 maja można składać wnioski w ramach programu „Zdalna szkoła+”. Tym razem dofinansowanie kierowane jest do gmin na zakup sprzętu dla szkół i użyczenie go najbardziej potrzebującym uczniom z wielodzietnych rodzin, liczących co najmniej troje dzieci. Sprzęt trafi również do nauczycieli. Budżet konkursu to ponad 182 miliony złotych. Samorządy mogą liczyć na dopłaty w wysokości od 35 do 165 tys. złotych, w zależności od liczby rodzin uprawnionych do wsparcia mieszkających na terenie danej gminy.

Nabór wniosków prowadzi Centrum Projektów Polska Cyfrowa.