13 maja 2020

Pomocnicze zestawy do nauczania na podstawie materiałów Parlamentu Europejskiego z portalu „Mój Dom Historii Europejskiej”

Portal „Mój Dom Historii Europejskiej” (My House of European History – My HEH) to unikalne archiwum historii mówionej i pisemnych świadectw. Zbierane materiały dotyczą różnych ważnych momentów w najnowszej historii naszego kontynentu. Ten zbiór ma olbrzymi potencjał jako źródło wielojęzycznych materiałów do nauki przede wszystkim dla uczniów szkół, ale także dla osób samodzielnie uczących się języków obcych.

Wybrano z niego trzy nagrania – dostępne we wszystkich językach urzędowych Unii Europejskiej – w których świadkowie historii opowiadają o swoich przeżyciach, i na ich podstawie przygotowano zestawy edukacyjne.

W zestawach znajdują się materiały do nauki języków obcych oraz do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie. Zostały one pomyślane w taki sposób, by połączyć historię Europy ze współczesnością, zachęcać do krytycznego myślenia oraz rozwijać umiejętności bardzo ważne dla naszych młodych obywateli, takie jak wzajemny szacunek i zrozumienie.

Załączniki

Stelle PL
Data: 2020-05-13, rozmiar: 47 KB
Ingrid PL
Data: 2020-05-13, rozmiar: 44 KB
Elza PL
Data: 2020-05-13, rozmiar: 54 KB