4 maja 2020

Katarynka i Adapter polecają – dostępna kultura online

Zespół Fundacji na Rzecz Audiodeskrypcji „Katarynka” zaprasza na portal Adapter (www.adapter.pl/), dostępne są tam filmy z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem na PJM. Zespół poleca również „Adapter w Szkole”, który może być uzupełnieniem zdalnej nauki dla dzieci. Na portalu Czytanie Obrazów (http://czytanieobrazow.pl/) znajdują się dzieła sztuki, przedmioty użytkowe, a nawet budynki, udostępnione przez Polskie muzea. Treści są dostępne między innymi w formie audiodeskrypcji i nagrań PJM.

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza do zapoznania się ze swoimi wystawami dostępnymi w PJM www.muzeumwspolczesne.pl/mww/bip/polski-jezyk-migowy/ i audiodeskrypcji www.muzeumwspolczesne.pl/mww/bip/audiodeskrypcja/. Na stronie znajdują się opisy wystaw i dzieł sztuki wystawianych w muzeum.

Na fanpage’u Galerii Labirynt z Lublina pojawiają się stale nowe treści tłumaczone na PJM i opatrzone opisem dla osób niewidzących. Tutaj można zapoznać się z informacją w PJM o pracy Alicji Karskiej i Aleksandry Went pt. „Kołysanka”: www.facebook.com/watch/?v=158470982270976, a tutaj z wierszem „Przerywniki” irlandzkiej autorki Aine MacAdoha: www.facebook.com/GaleriaLabiryntLublin/photos/a.137691246279891/2869449336437388/

Muzeum Narodowe we Wrocławiu udostępniło część swojej kolekcji z Pawilonu Czterech Kopuł: www.mnwr.pl/oddzialy/pawilon-czterech-kopul/audiodeskrypcja/. Na stronie dostępne są nagrania
z audiodeskrypcją pięciu dzieł wystawianych w Pawilonie.

Centralny Dom Technologii proponuje bezpłatne lekcje on-line dla dzieci w różnym wieku z tłumaczem na PJM. Tematy obejmują między innymi programowanie, matematykę i rysunek. Wszystkie tematy zajęć: www.blog.cdt.pl/91031-codzienne-lekcje-on-line-z-cdtnbsp. Pod tym adresem znajduje się film w PJM zapraszający na zajęcia:  www.youtube.com/watch?v=JMItK-CH7LY.

„Katarynka” zaprasza na swój fanpage www.facebook.com/FundacjaKatarynka, gdzie codziennie pojawiają się nowe treści.