27 kwietnia 2020

I ty możesz zostać superbohaterem !

W ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Profilaktyki Udarowej pt. „I Ty możesz zostać superbohaterem! uruchomiona została platforma edukacyjna on-line AKADEMIA STOP UDAROM – www.stopudarom.pl/akademia.

Oficjalna inauguracja platformy odbywa się w formie on-line, za pośrednictwem materiału wideo z udziałem ekspertów https://www.youtube.com/watch?v=wCJgB2VT5HA&feature=youtu.be .

AKADEMIA STOP UDAROM to pierwsza internetowa platforma edukacyjna dla nauczycieli, która może pomóc
w przekazaniu uczniom wiedzy na temat udaru mózgu. Na platformie nauczyciele znajdą zestaw pomocy edukacyjnych potrzebnych do przeprowadzenia lekcji. Są na niej zgromadzone, m.in. informacje na temat udaru mózgu, epidemiologii schorzenia, czynników ryzyka oraz wskazówki jak rozpoznać objawy choroby i reagować w sytuacji ich zauważenia. Materiały zostały opracowane w konsultacji z ekspertami medycznymi, a nad ich poprawnością merytoryczną czuwali doświadczeni nauczyciele. Celem platformy jest budowanie świadomości młodych ludzi, a poprzez nich także pokolenia rodziców i dziadków, na temat medycznych i społecznych skutków udaru mózgu, profilaktyki choroby oraz właściwego postępowania w przypadku jej wystąpienia.

AKADEMIA STOP UDAROM została tak skonstruowana, by każdy nauczyciel miał wygodny dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych i gotowego scenariusza lekcji, który może modyfikować w zależności od swoich potrzeb i zaplanować zajęcia w dogodnym dla siebie terminie.