31 marca 2020

Zoom Cloud Meetings – system wideokonferencyjny do zdalnego nauczania uczniów

Zoom to narzędzie zapewniające prowadzenie zdalnego nauczania poprzez bezpośredni kontakt wideo nauczyciela z uczniami (w grupach do 100 osób).

Umożliwia udostępnianie materiałów dydaktycznych (prezentacji, dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, grafik), nanoszenie ręcznie poprawek na udostępnianych dokumentach, korzystanie z białej tablicy oraz nagrywanie lekcji. Nauczyciel ma możliwość śledzenia aktywności uczniów, zadawania pytań, proszenia do odpowiedzi, a uczniowie mogą również wirtualnie podnieść rękę do odpowiedzi. Z programu można korzystać z wykorzystaniem dowolnego sprzętu: smartfonów, tabletów, notebooków, komputerów z kamerą i mikrofonem.

Dostęp do aplikacji i możliwość korzystania jest bezpłatna w wariancie Basic (ograniczenie czasu trwania pojedynczego spotkania do 40 minut, sama liczba spotkań jest nieograniczona).

Strona domowa systemu Zoom Cloud Meetings (dokumentacja w języku angielskim): https://zoom.us/

Z uwagi na zagrożenie atakami sieciowymi prosimy o pobieranie oprogramowania Zoom Cloud Meetings wyłącznie ze strony domowej twórców oprogramowania: https://zoom.us/

W sieci można znaleźć podstawową dokumentację w języku polskim. Kilka przykładowych odnośników: