19 lutego 2020

Retransmisja spektaklu „Psiakość” z Olsztyńskiego Teatru Lalek  w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Ze względu na wiele pytań dotyczących możliwości obejrzenia spektaklu „PSIAKOŚĆ” Olsztyńskiego Teatru Lalek, transmitowanego podczas naszych ferii zimowych zaplanowaliśmy jego retransmisję. Odbędzie się ona 26 lutego o godz. 10.00. Zapraszamy do zgłaszania się.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale czy człowiek to najlepszy przyjaciel psa?

Pewnego dnia pies o osobliwym imieniu Psiakość, pozostawiony w lesie podczas grzybobrania, spotyka kilku leśnych mieszkańców. Dzik, który zna las doskonale, uświadamia przybyszowi, że wiosną grzyby przecież nie rosą. Czyżby Pan zapomniał o swoim przyjacielu, a może zawiódł jego psie zaufanie, porzucając go umyślnie?

Psiakość tęskni za Panem i postanawia wyruszyć w podróż powrotną do domu. W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta, towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Pomiędzy bohaterami rodzi się szczera przyjaźń, a może nawet głębsze uczucie? Podczas wspólnej wędrówki Psiakość i Wilczka spotykają wiele nietuzinkowych postaci m.in. sepleniącego Zaskrońca, stukniętego Lisa, kochliwą Ropuchę, Pudla dumnego jak paw, czy szczurzą mafię, którą stanowią trzej oryginalni jegomoście: Szczur Szef, Szczur Elegant, a także Szczur Kark.

Spektakl w reżyserii Marioli Ordak-Świątkiewicz, to adresowana do szerokiego grona publiczności, ciepła, zabawna, pełna uroku, wzruszająca opowieść o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, bliskości, nadziei i zaufaniu. To prawdziwa uczta dla oka i ucha.

 • Autor: Marta Guśniowska
 • Reżyser: Mariola Ordak-Świątkiewicz
 • Choreografia: Tatiana Asmolkova
 • Muzyka: Marcin Mirowski
 • Projekty lalek: Jan Polivka
 • Projekcje multimedialne: Wojciech Świątkiewicz
 • Scenografia: Jan Polivka
 • Wystepują: Hanna Banasiak, Tomasz Czaplarski, Monika Gryc, Honorata Mierzejewska-Mikosza, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Jagna Polakowska, Agnieszka Roszko, Roman Wołosik

 

 • Transmisja w HD: 26 lutego o godz. 10:00
 • Czas trwania: 70 min.
 • Spektakl dla widzów od 5 lat wzwyż.

Również tym razem pedagodzy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie przygotowali scenariusz zajęć warsztatowych dedykowanych spektaklowi. Nauczyciele będą mogli się  z nim zapoznać pod tym linkiem: http://teatrotekaszkolna.pl/konspekt/lista

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, prosimy o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Na maile zgłoszeniowe czekamy do ostatniego dnia przed spektaklem. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu kom 605 605 448. Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w OTVP KIELCE, z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu.: Paulina Błaszczyk  email: promocja.kielce@tvp.pl, mobile: 605 605 448