26 listopada 2019

Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów i Instruktorów w Badmintonie

23 listopada 2019 r. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zagnańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów i Instruktorów w Badmintonie. Organizatorem mistrzostw był Świętokrzyski Związek Badmintona przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Gminy Zagnańsk. Zawodników oraz przybyłych gości powitał Pan Zbigniew Wojciechowski – Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona, Pan Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Pan Stanisław Stępień – Zastępca Wójta Gminy Zagnańsk. W sportowych zmaganiach wzięło udział blisko 70 zawodników.

W trakcie spotkania panowała przyjazna atmosfera i dało się poczuć, że wszystkich zjednoczyła pasja do badmintona.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 15 kategoriach, podzielonych ze względu na płeć, wiek oraz zawód: nauczyciele i pracownicy oświaty (NiPO) lub instruktorzy i trenerzy (IiT).

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

IiT-„O” do lat 30 (SM)

  1. Sebastian Sado
  2. Tomasz Urbanik
  3. Dawid Nartowski

NiPO-„II” – 40+ (SM)

  1. Krzysztof Walenda
  2. Robert Wróblewski
  3. Łukasz Bartłomiejczuk – Staszów
  4. Tomasz Mazur

NiPO-„III” – 50+ (SM)

  1. Robert Wróblewski
  2. Robert Gancarz [2]
  3. Krzysztof Sorys
  4. Marek Machiński

NiPO-„IV” – 60+ (SM)

  1. Bogusław Mączyński – Busko-Zdrój
  2. Jacek Bełus – Kielce
  3. Andrzej Kowalski – Morawica
  4. Kazimierz Prędki

NiPO-„I” – 30+ (SK)

  1. Dominika Guzik-Płuchowska
  2. Ewa Lesiuk
  3. Anna Kuranda – Morawica

NiPO-„II” – 40+ (SK)

  1. Svitlana Kosenchuk
  2. Bożena Wołkowycka
  3. Monika Drapejkowska – Pierzchnica

NiPO-„III” – 50+ (SK)

  1. Grażyna Bełus – Kielce
  2. Zdzisława Prędka
  3. Beata Sorys

IiT-„O” do 35 (DM)

  1. Dariusz Janik, Sebastian Sado
  1. Michał Stebnicki – Kielce, Zbigniew Wojciechowski – Kielce
  1. Dariusz Opatrzyk, Michał Wieczorek
  1. Karol Bryczkiewicz, Dawid Nartowski

NiPO-„I” – 35+ (DM)

  1. Tomasz Mazur – Ćmińsk, Krzysztof Wójcikowski – Ćmińsk
  1. Łukasz Bartłomiejczuk – Staszów, Krzysztof Piątek – Ostojów
  1. Jerzy Misiak – Staszów, Wojciech Misiak – Staszów
  1. Mariusz Karendał, Karol Soboń

NiPO-„II” – 45+ (DM)

  1. Marek Gałczyński – Suchedniów, Krzysztof Walenda – Suchedniów
  1. Zbigniew Drobek, Piotr Malik
  1. Zbigniew Dolata, Marek Machiński
  1. Robert Gancarz, Mariusz Masztafiak

IiT-„O” do 35 (DK)

  1. Aleksandra Rogowska, Agnieszka Szymaszek
  1. Beata Białek, Monika Kowalczyk
  1. Anna Siuda – Kielce, Karolina Wiśniewska

IiT-„O” do 35 (MX)

  1. Dariusz Janik, Agnieszka Szymaszek
  1. Karol Bryczkiewicz, Monika Kowalczyk
  1. Tomasz Urbanik, Aleksandra Rogowska
  1. Damian Stefańczyk – Kielce, Anna Siuda – Kielce

NiPO-„I” – 35+ (MX)

  1. Marek Gałczyński – Suchedniów, Agata Kornacka – Suchedniów
  1. Mariusz Karendał, Małgorzata Gwóźdz
  1. Piotr Malik, Svitlana Kosenchuk
  1. Karol Soboń – Łopuszno, Wioletta Supernat – Łopuszno

IiT-„I” – 35+ (MX)

  1. Dariusz Opatrzyk, Dominika Guzik-Płuchowska
  1. Michał Stebnicki – Kielce, Bożena Wołkowycka
  1. Michał Wieczorek, Ewa Lesiuk

NiPO-„II” – 45+ (MX)

  1. Jacek Bełus – Kielce, Grażyna Bełus – Kielce
  1. Michał Kępczyński – Ostrowiec Świętokrzyski, Anna Walasek – Busko-Zdrój
  1. Zbigniew Wojciechowski – Kielce, Iwona Stefańczyk – Kielce
  1. Krzysztof Sorys, Beata Sorys