26 września 2019

Konferencja inaugurująca program „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na konferencję inaugurującą VII edycję programu edukacji onkologicznej w szkołach pn. ”Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”.

Konferencja „Razem w drodze po zdrowie. Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem a świadomość onkologiczna społeczeństwa” odbędzie się 2 października 2019 roku w godz. 10.00 – 13.00 w sali konferencyjnej im. prof. T. Koszarowskiego w budynku administracyjnym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, ul. Artwińskiego 3.

Edukacja onkologiczna dzieci i młodzieży szkolnej jest ważnym elementem strategii prewencji nowotworów. Jest uzasadniona epidemiologicznie, gdyż czynniki ryzyka najczęstszych nowotworów wiążą się w zdecydowanej większości z zachowaniami zdrowotnymi, które kształtowane są przede wszystkim podczas dorastania. Działania edukacyjne w powyższym okresie pozwalają modyfikować postawy uczniów w kierunku zachowań prozdrowotnych. W województwie świętokrzyskim edukacja onkologiczna w szkołach różnego typu prowadzona jest od 2006 roku, przy czym od roku szkolnego 2013/2014 placówki angażujące się w powyższe działania otrzymują certyfikat „Szkoły promującej zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”.

Inauguracja tegorocznej edycji nastąpi podczas konferencji pn. „Razem w drodze po zdrowie. Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem a świadomość onkologiczna społeczeństwa”, na którą zapraszamy zarówno dotychczasowych realizatorów projektu (dyrekcję i szkolnych koordynatorów) jak i wszystkich zainteresowanych realizacją projektu w obecnym roku szkolnym.

Warunkiem udziału w konferencji jest zarejestrowanie się na stronie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (https://www.scdn.pl/index.php?view=details&id=1943:konferencja-inaugurujca-vii-edycjprogramu-szkolnej-edukacji-onkologicznej) do dnia 27 września.