17 września 2019

Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”

W 2018 r. świętowaliśmy stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Ta niezwykła rocznica stanowiła okazję do przypomnienia pojęcia wspólnoty i jej ogromnej wartości dla Rzeczypospolitej Polskiej.

W ramach Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017-2022, już od 17 września, we wszystkich powiatach województwa świętokrzyskiego będzie organizowany Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”. W każdym z organizowanych quizów udział będą mogli wziąć uczniowie ze szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz ponadpodstawowych.

Quiz ma na celu przybliżenie młodym ludziom, jak ważna jest działalność na rzecz polskiej pamięci historycznej oraz dbałość o symbolikę narodową i utożsamianie się ze swoją Ojczyzną. Poruszana w Quizie tematyka będzie przede wszystkim nawiązywała do walk Polaków o niepodległość oraz ukaże uczestnikom, jak trudna była droga naszych Rodaków do wolności i niezależności. Pytania będą również dotyczyły 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Wydarzenie będzie także okazją do poznania przez uczniów historii Państwa Polskiego oraz ważnych wydarzeń związanych z historią regionu świętokrzyskiego.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu multimedialnego. Laureaci otrzymają także wydaną z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Patriotyczną Grę Planszową „Droga do Niepodległości — Szlakiem I Kompanii Kadrowej”.

Rejestracji na poszczególny Quiz można dokonać wyłącznie poprzez stronę zgłoszeniową: www.quiz.videoevent.pl. Aby dokonać zapisu, należy skorzystać z zakładki „ZAPISY” i uzupełnić formularz zgłoszeniowy.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem 41 260-72-62. Decyduje kolejność zgłoszeń. Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne na www.kielce.uw.gov.pl oraz www.quiz.videoevent.pl.