11 września 2019

Konkurs fotograficzny „Świętokrzyskie dla Europy”

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z inicjatywy Wojewody Świętokrzyskiego powstał projekt „Świętokrzyskie dla Europy”. Jego celem jest włączenie do udziału w nim wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego, kształtowanie właściwej postawy patriotycznej i etycznomoralnej wśród dzieci i odzieży, wzrost zainteresowania wydarzeniami historycznymi, które na przestrzeni lat odbywały się na terenie województwa świętokrzyskiego.

W ramach projektu dla mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej zorganizowany został konkurs fotograficzny „Świętokrzyskie dla Europy”, którego ideą jest wykorzystanie umiejętności sprawnego posługiwania się współczesnymi zdobyczami technologii przez wszystkich Polaków. Za pośrednictwem Innowacyjnej platformy internetowej www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl. uczestnicy konkursu mogą umieszczać na niej zdjęcia upamiętniające lokalnych bohaterów oraz krótkie informacje tekstowe na temat danej osoby, oraz wydarzenia, które upamiętnia sfotografowane miejsce. W bazie umieszczać można także zdjęcia prezentujące to, w jaki sposób zmieniło się województwo świętokrzyskie dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej.

Platforma będzie wspaniałym źródłem wiedzy o lokalnych miejscach wydarzeniach i postaciach, dzięki którym Polacy kultywować mogą waleczność, bohaterstwo i miłość do Ziemi Ojczystej. Wierzę, że dostępny bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego, internetowy serwis stanie się wspaniałym przewodnikiem i albumem dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Konkurs jest jednoetapowy i otwarty dla wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach:

  • I kategoria: Uczniowie szkól podstawowych,
  • II kategoria: Uczniowie szkól ponadpodstawowych,
  • III kategoria (OPEN): Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy ukończyli 18. rok życia.

Wyboru najlepszych zdjęć i opisów dokonają internauci poprzez głosowanie online w mediach społecznościowych. Kluczowym w konkursie będzie zaangażowanie twórców w promocję swojego dzieła. Każde udostępnienie oraz polubienie przybliży autora do zwycięstwa w konkursie.

Wszelkie formularze uprawniające do udziału w konkursie oraz regulamin dostępne bezpośrednio na stronie www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl.

Autorskie projekty można przesyłać za pośrednictwem platformy internetowej www.swietokrzyskiedlaeuropy.pl do 26 września 2019 r.