30 sierpnia 2019

XII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Już po raz dwunasty Magazyn Psychologiczny „Charaktery” zaprasza uczniów szkół średnich do wspólnego poznawania tajników psychologii, zdobywania wiedzy o samym sobie, innych ludziach i świecie. – Każdy, kto jest zainteresowany psychologią, powinien spróbować sił w Turnieju. Jest to okazja do zgłębienia tej fascynującej dziedziny, a zdobyta wiedza – niezależnie od uzyskanego wyniku – stanowi nagrodę samą w sobie – zachęca Aleksandra Cywińska, laureatka VII edycji Turnieju. Potwierdza to Natalia Marczak, laureatka X edycji: – Uczestnicy sięgają po wiedzę pomocną w codziennym życiu – nie taką zapisaną drobnym druczkiem w podręcznikach, ale praktyczną wiedzę, która może im się przydać.

Tegoroczna edycja Turnieju rozpocznie się już 24 września. Od uczestników będzie wymagana m.in. znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” oraz wskazanej lektury turniejowej. Po kilku miesiącach nauki uczniowie najpierw sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji online. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału, który odbędzie się wiosną 2020 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody: indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ, a także stypendia i nagrody rzeczowe.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny zgłosić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup tegorocznej lektury turniejowej. Uczniowie mogą zgłaszać się do Turnieju również indywidualnie.

Regulamin, zasady uczestnictwa i wykaz wymaganych zagadnień można znaleźć na stronie: https://charaktery.eu/turniej-psychologiczny/o-turnieju