27 sierpnia 2019

XX Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 2000 roku. To największe tego typu rozgrywki dla dzieci w Europie, w których dotychczas udział wzięło blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Każda edycja Turnieju rozpoczyna się jesienią od meczów na etapie gminnym i powiatowym. Wiosną rozgrywane są finały wojewódzkie, których zwycięzcy dostają się do finału ogólnopolskiego. Ten rozgrywany jest w Warszawie, a wieńczy go Wielki Finał na PGE Narodowym.

Do 2013 roku i XIII edycji Turniej był dedykowany wyłącznie drużynom do lat 10. W edycji XIV został rozszerzony o kategorię U-12, a rok później również U-8. Tak jest do dziś, przy czym dla najmłodszych rozgrywki kończą się finałami wojewódzkimi. Starsi rywalizują jeszcze o triumf we wspomnianym finale ogólnopolskim.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożne. Do głównych celów rozgrywek należą: popularyzacja aktywnego stylu życia wśród dzieci, odkrywanie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Poza wspaniałą zabawą i możliwością sportowej rywalizacji Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” daje swoim uczestnikom również szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności trenerom i skautom Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy na etapie finałów wojewódzkich i finału ogólnopolskiego uważnie obserwują rozgrywki. Najlepsi uczestnicy Turnieju regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na ich piłkarskiej ścieżce jest powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Więcej informacji o Turnieju znajduje się na stronie www.zpodworkanastadion.pl.