27 sierpnia 2019

Bezpłatne projekty edukacyjne dla nauczycieli szkół podstawowych Fundacji Uniwersytet Dzieci

27 sierpnia 2019 ruszają zapisy do bezpłatnych projektów edukacyjnych, stworzonych przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Projekty są zgodne z podstawą programową i zostały objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego nauczyciel otrzymuje dostęp do bezpłatnych, gotowych scenariuszy lekcji, materiałów, filmów i instrukcji. Dzięki nim będzie mógł przeprowadzić kreatywne zajęcia, które rozbudzą ciekawość uczniów i zaangażują ich do działania. Wszystkie scenariusze lekcji są tworzone w oparciu o autorską metodę pytań i doświadczeń, dzięki której dzieci odkrywają naukowy świat za pomocą różnorodnych doświadczeń.

Każdy nauczyciel uczestniczący w projekcie edukacyjnym Fundacji Uniwersytet Dzieci otrzyma również nagrody m.in. indeksy dla uczniów, dyplom, certyfikat, list do dyrekcji oraz dostęp do specjalistycznych materiałów, które pomogą mu w pracy dydaktycznej.

Projekty edukacyjne dotyczą różnych dziedzin nauki m.in. matematyki, programowania, zarządzania emocjami, przyrody czy techniki i dostosowane są do potrzeb uczniów klas 1-3 i 4-8. W przypadku starszych klas szkoły podstawowej idealnie sprawdzą się na godziny wychowawcze, ponieważ poruszają zagadnienia związane z emocjami i pracą projektową.

Jednym z projektów dostosowanych do potrzeb uczniów klas 2-3 jest projekt  Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł? Z pomocą bajkowych bohaterów — mieszkańców pachnącej owocami Plantolandii, uczniowie rozwiną w sobie empatię, kreatywność oraz samoświadomość. Nauczą się zasad współpracy, planowania, organizacji i efektywnego działania.

Więcej szczegółów dotyczących projektów na rok szkolny 2019/20 dostępnych jest pod adresem: https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/projekty.