2 lipca 2019

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019 uroczyście zakończona

4500 osób z całej Polski, w tym: ok. 3500 zawodników, 790 trenerów i opiekunów, 360 sędziów oraz 40 przedstawicieli polskich związków sportowych uczestniczyło w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019, która od 31 marca do 26 maja odbywała się na ziemi świętokrzyskiej.

Młodzi sportowcy rywalizowali w 20 dyscyplinach sportowych rozgrywanych na świętokrzyskich arenach, w 10 miastach regionu (Kielce, Chęciny, Morawica, Skarżysko-​Kamienna, Suchedniów, Sielpia Wielka, Starachowice, Pińczów, Kostomłoty, Ostrowiec Świętokrzyski), a także w Krakowie i Wieliczce.

W środę, 26 czerwca uroczyście podsumowano to wielkie, sportowe wydarzenia w trakcie oficjalnego zakończenia w Kieleckim Centrum Kultury.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i medalowej zajęło Województwo Mazowieckie, zdobywając 28 złotych, 20 srebrnych i 36 brązowych medali. Świętokrzyskie zajęło 12. miejsce w klasyfikacji medalowej (4 złote, 4 srebrne, 5 brązowych) i 14. w klasyfikacji generalnej województw. Wśród medalistów tej reprezentacji znaleźli się m.in. reprezentanci taekwondo, judo, boksu i drużyna piłkarzy ręcznych, która stoczyła zacięty bój w finale rozgrywek.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się co roku, począwszy od 1995 roku i jest rozgrywana w trzech odmianach: letnia, zimowa i halowa. W tym roku rywalizacja toczyła się w następujących dyscyplinach: badminton, bilard (konkurencja pokazowa), boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo, tenis stołowy, zapasy klasyczne i zapasy wolne.

Szczegółowe informacje: http://​swietokrzyskie2019​.pl/​x​x​v​-​o​g​o​l​n​o​p​o​l​s​k​a​-​o​l​i​m​p​i​a​d​a​-​m​l​o​d​z​i​e​z​y​-​w​-​s​p​o​r​t​a​c​h​-​h​a​l​o​w​y​c​h​-​s​w​i​e​t​o​k​r​z​y​s​k​i​e​-​2​0​1​9​-​u​r​o​c​z​y​s​c​i​e​-​z​a​k​o​n​c​z​o​na/