18 czerwca 2019

Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Szanowni Nauczyciele i Dyrektorzy Szkół,

koniec  zajęć w szkołach to czas wielu podsumowań. Za nami rok wytężonej pracy, intensywnej nauki, wypełniania licznych obowiązków.

Nauczycielom, Dyrektorom, osobom wspierającym działalność szkół dziękuję za gotowość współpracy oraz zaangażowanie w trudne, ale piękne dzieło wychowania i wykształcenia młodego pokolenia oraz włączanie się w proces takiego zmieniania polskiej szkoły, aby stała się ona bardziej skuteczna, przyjazna i nowoczesna.

Kochane Dzieci, Drodzy Uczniowie,

jestem przekonany, że każdy dzień mijającego roku szkolnego 2018/2019 przyniósł Wam Drodzy Uczniowie  nową wiedzę, stawiał ciekawe i rozwijające wyzwania oraz dawał okazję do przeżycia sukcesu. Dużą satysfakcją napawają mnie Wasze osiągnięcia, dzielę z Wami radość z odniesionych sukcesów, podziwiam otwartość na nowe wyzwania i młodzieńczy entuzjazm, który również nas, dorosłych, mobilizuje do wysiłku. Przed Wami dwa miesiące wypoczynku – niech będzie to czas wypełniony aktywnością poznawczą, pełen nowych doznań i przeżyć. Życzę, aby nadchodzące wakacje były ciekawe i inspirujące, ale przede wszystkim – bezpieczne; korzystajcie z licznych atrakcji, zwłaszcza nad wodą, z rozwagą i wyobraźnią.

Życzę wspaniałych wakacji, dużo uśmiechu i słońca, a także bezpiecznej zabawy i wielu wrażeń, którymi będziecie się dzielić z kolegami i koleżankami, kiedy pełni sił i entuzjazmu wrócicie we wrześniu do szkół.


Świętokrzyski Kurator Oświaty

Kazimierz Mądzik