23 maja 2019

Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy „Swatka”

Fundacja Edukacja dla Demokracji (Warszawa, Polska) oraz Laboratorium Edukacji Obywatelskiej „Poszuk” (Lwów, Ukraina) zapraszają nauczycieli pracujących z młodzieżą w wieku 11-16 lat do udziału w warsztatach dla nauczycieli z Polski i z Ukrainy, chcących nawiązać współpracę międzynarodową.

Do udziału w „Swatce” organizatorzy zapraszają przedstawicieli szkół, które wcześniej nie uczestniczyły w tych warsztatach i które nie mają partnerskiej szkoły na Ukrainie. Warsztaty odbędą się w dniach 22-25 sierpnia 2019 pod Lwowem.

Szkolenie daje szkołom możliwość znalezienia partnerów z Ukrainy, z którymi będą mogli zorganizować wymianę młodzieży. Pozwala również nauczycielom biorącym w nim udział wzmocnić swoje umiejętności pisania projektów edukacyjnych.

W ramach warsztatów będzie okazja do zaprezentowania szkoły, którą Państwo przedstawiają, znalezienia partnerskiej szkoły z Ukrainy, dowiedzenia się więcej o ukraińskim systemie oświaty oraz do napisania wspólnie z ukraińskim partnerem projektu współpracy szkół i wymiany młodzieży.

Uczestnicy szkolenia samodzielnie dojeżdżają do Lwowa, skąd będą mieć zapewniony dojazd do ośrodka szkoleniowego i z powrotem. Fundacja refunduje koszty przejazdu uczestników, zapewnia nocleg oraz wyżywienie podczas warsztatów. Do udziału w warsztatach możemy zaprosić tylko jednego nauczyciela z danej szkoły.

Szczegółowe informacje: https://fed.org.pl/events-page/swatka-polsko-ukrainska-zgloszenia-do-3-czerwca-2019-r/