11 maja 2019

Uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego   XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”

Uroczystość podsumowania etapu wojewódzkiego XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego  w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę” połączona z wręczeniem laureatom i finalistom zaświadczeń oraz dyplomów odbędzie się w dniu 23 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, ul. Szkolna 7.

Program uroczystości:

  • Powitanie przybyłych gości.
  • Przedstawienie pt. „Znowu wolna i niepodległa” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku.
  • Wręczenie laureatom i finalistom zaświadczeń oraz dyplomów.
  • Słodki poczęstunek.
  • Zwiedzanie Ośrodka Edukacyjno‐​Muzealnego Świętokrzyski Sztetl.

Jednocześnie przypominamy, że za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Konkursu w czasie dojazdu do miejsca uroczystości, a także powrotu do szkoły odpowiada dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń.

UWAGA! Laureaci i finaliści etapu wojewódzkiego Konkursu, którzy z przyczyn losowych nie wezmą udziału  uroczystości, będą mogli w terminie późniejszym odebrać zaświadczenia w Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Organizatorzy
Kuratorium Oświaty w Kielcach
Szkoła Podstawowa w Chmielniku

Wyniki etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. mjra Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. W walce o wolną Polskę.”

Laureaci konkursu w szkołach podstawowych:

  • Oliwia Koźmińska – uczennica klasy ósmej  Szkoły Podstawowej w Chmielniku, nauczyciele przygotowujący do konkursu Pani Renata Łukawska oraz Pan Leszek Górski
  • Kacper Dziopa –  uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Górnie, nauczycielka przygotowująca do konkursu Pani Renata Dostał
  • Weronika Andrasz – uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach, nauczyciel przygotowujący Pan Przemysław Wnorowski
  • Adam Smoleń – uczeń klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Baćkowicach, nauczycielka przygotowująca Pani Joanna Flis
  • Jakub Masternak – uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opatowie, nauczyciel przygotowujący Pan Adam Otoliński
  • Przemysław Frańczak – uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opatowie, nauczyciel przygotowujący Pan Adam Otoliński

Finaliści konkursu w szkołach podstawowych:

  • Amelia Wójcicka – uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie, nauczycielka przygotowująca Pani Anna Ciosek
  • Adam Chynek – uczeń klasy siódmej  Szkoły Podstawowej w Chmielniku, nauczyciele przygotowujący do konkursu Pani Renata Łukawska oraz Pan Leszek Górski
  • Anna Chyży – uczennica klasy szóstej  Szkoły Podstawowej w Małogoszczu, nauczycielka przygotowująca do konkursu Pani Magdalena Wiklina
  • Szymon Ozóg – uczeń klasy ósmej  Szkoły Podstawowej w Chmielniku, nauczyciele przygotowujący do konkursu Pani Renata Łukawska oraz Pan Leszek Górski 
  • Antoni Zięba – uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, nauczycielka przygotowująca do konkursu Pani Teresa Samołyk
  • Hubert Skrok – uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 1 w Opatowie, nauczyciel przygotowujący Pan Adam Otoliński
  •  Martyna Justniarska – uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, nauczycielka przygotowująca do konkursu Pani Teresa Samołyk

Uczestnicy konkursu w szkołach podstawowych:

  • Maciej Boguszewski – uczeń klasy siódmej  Szkoły Podstawowej w Małogoszczu, nauczycielka przygotowująca do konkursu Pani Magdalena Wiklina
  •  Agnieszka Kamińska – uczennica klasy ósmej  Szkoły Podstawowej w Mninie, nauczycielka przygotowująca do konkursu Pani Aneta Błaszczyk
  • Jan Szwagierczak – uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, nauczycielka przygotowująca do konkursu Pani Teresa Samołyk

Laureaci konkursu w szkołach gimnazjalnych:

  • Błażej Cieślak – uczeń trzeciej klasy Gimnazjum w Nowej Słupi, nauczyciel przygotowujący Pan Robert Domański
  • Kacper Konrad Janus – uczeń trzeciej klasy Gimnazjum nr 4 w Starachowicach, nauczycielka  przygotowująca Pani Agata Zając

Finaliści konkursu w szkołach gimnazjalnych:

  • Kacper Jan Jamróz – uczeń klasy trzeciej   Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, nauczyciel przygotowujący Pan Zbigniew Cholerzyński

 

Województwo świętokrzyskie  na etapie ogólnokrajowym w Warszawie w dniach
6 – 8 czerwca 2019 r. będą reprezentować uczniowie:

Szkoła Podstawowa:

  • Oliwia Koźmińska – uczennica klasy ósmej  Szkoły Podstawowej w Chmielniku, nauczyciele przygotowujący do konkursu Pani Renata Łukawska oraz Pan Leszek Górski
  • Kacper Dziopa –  uczeń klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Górnie, nauczycielka przygotowująca do konkursu Pani Renata Dostał

Gimnazjum:

  • Błażej Cieślak – uczeń trzeciej klasy Gimnazjum w Nowej Słupi, nauczyciel przygotowujący Pan Robert Domański
  • Kacper Konrad Janus – uczeń trzeciej klasy Gimnazjum nr 4 w Starachowicach, nauczycielka przygotowująca Pani Agata Zając