7 maja 2019

III Rowerowy Rajd Gwiaździsty – podsumowanie

Ponad 200 osób wzięło udział w III Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym, którego meta w tym roku była zlokalizowana przy Centrum Sportowo‐Rekreacyjnym „Olimpic” w Strawczynie. Tradycyjnie sprzed Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego wystartowała najliczniejsza grupa w której jechali Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Wicestarosta kielecki Tomasz Pleban oraz Zbigniew Wojciechowski – dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii.

Oprócz uczniów z Kielc w rajdzie uczestniczyli również uczniowie ze szkół w Brynicy, Korczynie, Bielinach, Piekoszowie, Łosieniu, Bilczy, Niedźwiedziu, Łopusznie i Strawczynie. Po dotarciu na metę uczestnicy rajdu mogli odpocząć i zregenerować siły oraz wziąć udział w zabawach sportowych i konkursach sprawnościowych z nagrodami, przygotowanych przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz nauczycieli z Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie.

Dziękujemy wójtowi Gminy Strawczyn Tadeuszowi Tkaczykowi oraz dyrektorowi Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Olimpic” Maciejowi Lewandowskiemu za gościnę i wsparcie w organizacji rajdu.

Za zapewnienie bezpieczeństwa uczestników rajdu, dziękujemy policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz ratownikom ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach.

Za ufundowanie nagród w konkursach dziękujemy Agacie Wojtyszek Wojewodzie Świętokrzyskiemu.

Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie!

Więcej zdjęć z Rajdu można zobaczyć na naszym profilu w serwisie Facebook.