26 kwietnia 2019

Festyn Motocyklowo-Rowerowy „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Pokazy bezpiecznej jazdy pojazdami, nauka resuscytacji, pokazy koordynacji służb ratunkowych na miejscu inscenizowanego wypadku drogowego, a także prezentacja sprzętu i pojazdów wykorzystywanych przez funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego. To jedynie część atrakcji jakie będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę na Torze Kielce w Ćmińsku.

W niedzielę 28 kwietnia br. punktualnie o godzinie 10:00 na kieleckim torze wyścigowym w Ćmińsku odbędzie się festyn profilaktyczno-edukacyjny pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Jego celem jest zmniejszenie zagrożeń na drogach powodowanych przez kierujących jednośladami, promowanie bezpiecznej jazdy motocyklistów i rowerzystów oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania
pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. pokazy jazdy na motocyklach, nauka resuscytacji, oraz pokaz koordynacji służb ratunkowych na miejscu inscenizowanego wypadku drogowego. Dodatkowo każdy z uczestników będzie miał okazję z bliska obejrzeć sprzęt i pojazdy wykorzystywane na co dzień przez policjantów oraz funkcjonariuszy innych służb.

Festyn profilaktyczno-edukacyjny pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” został przygotowany przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, policjantów Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Pożarnej i Inspekcji Transportu Drogowego. Współorganizatorem jest Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, Automobilklub Kielecki, Polski Związek Motorowy w Kielcach, Regionalne Centrum
Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Wojewódzka Rada BRD w Kielcach, Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz Urząd Gminy w Miedzianej Górze. Patronat honorowy na przedsięwzięciem objęli: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Starosta Kielecki i Wójt Gminy Miedziana Góra. Patronat medialny: Echo Dnia, TVP 3 Kielce, Radio Fama, Radio Kielce, Radio Em.

Źródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl