5 kwietnia 2019

III Rowerowy Rajd Gwiaździsty – Strawczyn 2019

Kuratorium Oświaty w Kielcach zaprasza do udziału w III Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym, który odbędzie się 30 kwietnia. Rajd ma formułę zlotu gwiaździstego tzn., że uczestnicy startują z różnych miejscowości i zdążają do wspólnej mety, która w tym roku zlokalizowana będzie przy Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Olimpic” w Strawczynie. Planowany czas przybycia wszystkich grup rowerowych do Strawczyna o godzinie 12.00. Na mecie rajdu dla uczestników przewidziano ciepły posiłek oraz konkursy z nagrodami.

Jak w latach ubiegłych dla grup szkolnych z miasta Kielce, organizowany jest wspólny przejazd. Zbiórka o godzinie 8.30 przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim (wyjazd o godz. 9.00). Długość trasy z Kielc do Strawczyna, to około 22 km.

Dla uczestników z innych miejscowości przebieg tras rajdu, ich długość i czas przebycia opracowują kierownicy poszczególnych grup szkolnych i zgłaszają je do Kuratorium Oświaty.

Szkoły zainteresowane udziałem w rajdzie proszone są o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod adresem: https://forms.gle/9njMkpE5hYoxbV9m9 Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia 26 kwietnia.

Celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Załączniki

Regulamin Rowerowego Rajdu Gwiaździstego - Strawczyn 2019
Data: 2019-04-16, typ pliku: PDF, rozmiar: 0 B