29 marca 2019

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019

Katarzyna Skowrońska oraz Małgorzata Glinka (dwukrotnie mistrzynie Europy w siatkówce), Michał Kubiak (dwukrotny siatkarski mistrz świata) czy Damian Janikowski (brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w zapasach) – to tylko część gwiazd polskiego sportu, które swoją karierę zaczynały od udziału w Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży, gdzie oczywiście stawały na podium w swoich dyscyplinach.

Ponad 4500 osób z całego kraju, w tym: ok. 3350 zawodników, 790 trenerów i opiekunów, 360 sędziów oraz 40 przedstawicieli polskich związków sportowych weźmie udział w finałach jubileuszowej, 25. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych która odbędzie się w województwie świętokrzyskim.

Młodzi sportowcy staną do rywalizacji w aż 20 dyscyplinach. Są to: badminton, boks (mężczyzn „m” i kobiet „k”), brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gimnastyka trampolina, judo (k i m), piłka ręczna (k i m), piłka siatkowa (k i m), szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy klasyczne, zapasy wolne (k i m) oraz bilard, który będzie dyscypliną pokazową.

Zawody odbywać się będą w 12 ośrodkach, z czego 10 mieści się na terenie województwa świętokrzyskim: Kielce, Chęciny, Skarżysko-Kamienna, Suchedniów, Sielpia, Starachowice, Pińczów, Kostomłoty, Staszów oraz Ostrowiec Świętokrzyski.

Poza regionem zawody odbędą się w Wieliczce – gimnastyka artystyczna, sportowa oraz trampolina i w Krakowie – szermierka. Jako pierwsi rywalizację rozpoczną 31 marca szachiści (Sielpia). Dzień później na parkiety wyjdą piłkarze ręczni – mężczyźni oraz kobiety (Kielce). Olimpiada potrwa do 26 maja.

Oficjalne, uroczyste otwarcie XXV OOM w sportach halowych odbędzie się w środę, 3 kwietnia w Kieleckim Centrum Kultury o godz. 15.

Wszystkie informacje na temat wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie Olimpiady: www.swietokrzyskie2019.pl oraz na portalu Facebook, gdzie uruchomiony został
dedykowany fanpage: facebook.com/swietokrzyskie2019.

Głównymi organizatorami Olimpiady są Województwo Świętokrzyskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Świętokrzyska Federacja Sportu.

Partnerami: Polski Komitet Olimpijski oraz Fundacja Lotto.

Współorganizatorami: Chęciny, Kielce, Końskie, Kostomłoty, Morawica, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Suchedniów, Staszów oraz Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3 Kielce, Radio Kielce, Gazeta Wyborcza Kielce, Echo Dnia.