22 marca 2019

Warsztaty programowania

Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji mają zaszczyt zaprosić uczniów klas I-III, oraz  IV-VI województwa świętokrzyskiego do udziału w otwartych warsztatach przy Klubie Młodego Programisty w Ostrowcu Świętokrzyskim:

Osiedlowy Dom Kultury Malwa,
Os. Stawki 45
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Warsztaty ruszyły już w październiku 2018 r. i są bezpłatne — prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z 16 miast, w którym działa Klub Młodego Programisty. Zajęcia będą tam organizowane jeszcze przez niemal dwa lata — do października 2020 r. Do tego czasu, weźmie w nich udział ponad 2600 dzieci z regionu. Tym, co odróżnia nasze zajęcia od innych to fakt, że zapraszamy na nie tylko dzieci, ale i rodziców. Chodzi nam o to, by oba pokolenia nie tylko złapały bakcyla programowania, ale także, aby wspólnie spędzały czas. Nie przez przypadek Kluby Młodego Programisty uruchomiliśmy w miastach średniej wielkości.

W dużych miastach oferta tego rodzaju zajęć jest bogata. Rodzice i dzieci mają w czym wybierać. Muszą za to jednak zapłacić. Nasze zajęcia są bezpłatne i profesjonalne. Zależy nam, aby możliwie największa grupa osób dowiedziała się o działaniu naszych punków warsztatowych. Chcemy być blisko mieszkańców Kluby Młodego Programisty powstały w ramach projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jeden cykl warsztatów to 10 godzin zajęć.

Punkty warsztatowe są wyposażone w pomoce dydaktyczne i nowoczesne sprzęty, takie jak tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania. Kluby Młodego Programisty – poza Ostrowcem Świętokrzyskim – działają też w Siedlcach, Nysie, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie. Powstały w takich miejscach jak biblioteki, świetlice, domy kultury, centra nauki, czy ośrodki edukacyjne. Chcemy być blisko mieszkańców.

Zapisy na zajęcia prowadzimy tylko elektronicznie – na stronie www.klubmlodegoprogramisty.pl.
Tam znajdą też Państwo wszystkie niezbędne informacje o punktach warsztatowych, w tym terminy zajęć, czy daty rekrutacji.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:

  • Celina Uzdowska – kom. 797574049, celina.uzdowska@edu-sense.com