21 marca 2019

Edukacja o Zagładzie – szkolenia dla nauczycieli w USA

Ambasada USA oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają nauczycieli do ubiegania się o udział w szkoleniach w USA dotyczącym edukacji o Zagładzie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca 2019 (niedziela).

Seminarium jest okazją do zapoznania się z metodami nauczania o Zagładzie oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych, a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałania antysemityzmowi. Co roku kilka osób z Polski uczestniczy w tym programie.

Termin

Dokładne daty szkoleń na obecnym etapie nie są znane. Szkolenia zwykle trwają 5 dni i odbywają się pod koniec czerwca, w pierwszej połowie lipca lub w połowie sierpnia.

Szkolenia w USA poprzedzi jednodniowa wizyta studyjna w Muzeum POLIN w pierwszej połowie czerwca 2019.

Dla kogo?

Uczestnikami szkolenia mogą być nauczycielki i nauczyciele szkół podstawowych (klasy 4-8), ponadpodstawowych oraz szkół dla dorosłych, którzy podczas lekcji, spotkań oraz dodatkowych zajęć poruszają tematy związane z Zagładą. Część miejsc w programie jest przeznaczona dla uczestników programu „Ambasadorzy Muzeum POLIN”. Rekrutacja jest skierowana tylko do osób, które nie miały jeszcze okazji uczestniczyć w tym szkoleniu.

Wymagana jest płynna znajomość języka angielskiego.

Szczegółowe informacje: https://www.polin.pl/pl/wydarzenie/edukacja-o-zagladzie-szkolenia-dla-nauczycieli-w-usa