14 marca 2019

Ósmoklasistka z PSP w Zbludowicach na gali w Warszawie

W dniu 7 marca w Sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Caratheodory’ego – greckiego matematyka” oraz wręczenie dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018.

Wyróżnienie w konkursie, w kategorii II, odebrała Aleksandra Chrobot, uczennica klasy 8a Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach. Nagrody wręczał Podsekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć. W gali uczestniczyli również opiekun merytoryczny Beata Ogunowska (nauczycielka matematyki) oraz rodzice Oli, Agnieszka i Piotr Chrobot.

Konkurs został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Grecją. Przedmiotem konkursu było przygotowanie projektu edukacyjnego przedstawiającego życie i dokonania Constantina Carathéodory’ego – wybitnego greckiego matematyka oraz pomysłowe rozwinięcie motta Konkursu „Od wiedzy ważniejsza jest tylko wyobraźnia”.

Serdeczne gratulacje dla Oli.