11 marca 2019

Konkurs literacki „Idzie rak nieborak, jak uszczypnie będzie znak”

Szkoła Podstawowa nr 25 w Elblągu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Idzie rak nieborak, jak uszczypnie będzie znak” im. Anny Szewczyk-​Konefał.

Większość z nas ma wokół siebie kogoś chorego na nowotwór złośliwy, potocznie nazywany rakiem. Mama, tata, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie… rak nie wybiera. Pojawienie się raka niesie ze sobą mnóstwo emocji – przerażenie, złość, bezradność. W obliczu zagrożenia czy śmierci trudno jest rozmawiać z bliskimi, a większość rodziców obawia się podejmowania tematu przy dzieciach. Chcą chronić najmłodszych przed tym, co ich zdaniem, jest zbyt trudne i bolesne. A przecież dzieci są bardzo wyczulone na emocje dorosłych, na
wszelkie napięcie i szybko orientują się, że „coś jest nie tak”. Pozbawione wsparcia dorosłych w samotności przeżywają niepokój o najbliższych. Jeśli tracimy kogoś bliskiego w naszych sercach pozostaje rana – znak.

Organizatorzy konkursu zapraszają uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum do napisania wiersza lub fragmentu prozy, w których to formach opiszą swoje uczucia podczas choroby lub po stracie kogoś bliskiego.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: http://​zs2elblag​.pl/