7 lutego 2019

“Kolorowi Ludzie” w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

Telewizja Polska S.A. zaprasza do obejrzenia kolejnego spektaklu w projekcie Iteatr. Będzie to spektakl „Kolorowi ludzie” z Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, to wyjątkowe przedstawienie w wykonaniu opolskich aktorów, zobaczą na żywo uczniowie w wielu szkołach w całej Polsce. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi „Internetowy Teatr TVP dla szkół. Udział w projekcie jest bezpłatny.

O spektaklu: W tej szafie mieści się archiwum świata. Dwaj pilnujący jej strażnicy dbają o to, by panował w szafie porządek. Wyciągnąć mogą z niej morza, lądy i… pierwszego człowieka. Czy na początku wszyscy ludzie byli jednakowi? Może wszyscy byli czarni albo czerwoni? A może w ogóle nie mieli koloru? Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukają śladów stworzenia. Wraz z widzami przy pomocy niezwykłej palety kolorują ludzi i uczą się nazywać świat. Szuflady rozbrzmiewają muzyką z różnych stron świata. W przystępny dla młodego widza sposób stawia pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Spektakl pokazuje, jak czerpać radość ze wspaniałych różnic świata.

Transmisja w HD: 25 lutego o godz. 10.00
Czas trwania: 1 godzina
Spektakl dla widzów: dla wszystkich od lat 3

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, proszone są o kontakt z TVP3 Kielce. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Na maile zgłoszeniowe czekamy do ostatniego dnia przed spektaklem. W przypadku pytań
prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu kom 605 605 448. Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w OTVP Kielce, z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu.: Paulina Błaszczyk, e-mail: promocja.kielce@tvp.pl tel.: 605 605 448