20 grudnia 2018

Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

„Jest taki dzień,
bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień,
w którym gasną wszystkie spory.”

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy szkół i placówek oświatowych,
Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Pracownicy samorządu terytorialnego
województwa świętokrzyskiego

Ten niezwykły czas to Wigilia, Święta Bożego Narodzenia. Ludwik Jerzy Kern w swoim wierszu napisał: „Szkoda, że Święta Bożego Narodzenia są tylko raz do roku”. Tak bardzo chciałoby się zatrzymać ten wyjątkowy czas i towarzyszący mu świąteczny klimat. To właśnie wtedy przeżywamy niezwykłą tajemnicę Narodzenia, w naszych sercach budzi się niecodzienna wrażliwość i chęć niesienia pomocy innym. To właśnie wtedy, częściej niż zwykle, uśmiechamy się do siebie, okazujemy wzajemną serdeczność, życzliwość, pragniemy przebywać ze sobą.

Proszę więc przyjąć z serca płynące życzenia wielu łask Bożych, ciepła, radości, by w Państwa domach zawsze gościła miłość i nadzieja, by czas Bożego Narodzenia stał się okazją do miłych spotkań w gronie najbliższych przy cudnych dźwiękach polskich kolęd. Niech pierwsza gwiazdka w wigilijny wieczór spowoduje spełnienie najskrytszych Państwa marzeń, a świąteczny czas pozwoli odpocząć po trudach codziennej pracy.

Niechaj nadchodzący Nowy 2019 Rok sprawi, by pragnienia – te codzienne i te niezwykłe – stały się rzeczywistością. Niech każdy nowo poznany człowiek będzie przyjacielem, każda chwila radością.

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kazimierz Mądzik