26 listopada 2018

Spotkanie „Odzyskanie Niepodległości w źródle archiwalnym. Od chaosu po stabilizację w służbach mundurowych”

Dnia 28 listopada (środa) 2018 r. o godzinie 16.00, w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Kusocińskiego 57, odbędzie się „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. „Odzyskanie Niepodległości w źródle archiwalnym. Od chaosu po stabilizację w służbach mundurowych”. Organizatorami spotkania są: Archiwum Państwowe w Kielcach i Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie zostało włączone w oficjalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach programu „Niepodległa”.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa: „W służbie Rzeczypospolitej. Pułkownik Józef Hartman 1898-1979”, przygotowana przez Iwonę Pogorzelską z Archiwum Państwowego w Kielcach.

Czynny będzie punkt informacyjny „Archiwa Rodzinne”, przy którym będzie można zasięgnąć porady jak gromadzić i jak zadbać o prywatne zbiory rodzinne.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, patronatem medialnym Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach – Platforma Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.