5 grudnia 2018

Nagroda im. Jana Rodowicza „Anody”

Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie wyróżnić i uhonorować osoby zaangażowane w prace społeczne, życie lokalnych społeczności, a także te, które dokonały bohaterskiego czynu. W tym celu w 2011 r. ustanowiono Nagrodę im. Jana Rodowicza „Anody”, legendarnego Powstańca Warszawskiego.

Trwa właśnie nabór do VIII edycji Nagrody. Zwycięzcy wyłonieni zostaną w trzech kategoriach: (1) za całokształt dokonań oraz godną naśladowania postawę życiową, (2) za wyróżniającą się akcję lub inicjatywę społeczną zakończoną sukcesem, (3) za wyjątkowy czyn. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.1944.pl i www.anoda.org. Wypełniony formularz należy dostarczyć do Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa). Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 grudnia 2018 roku.

W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego opracowało także scenariusz zajęć dla nauczycieli „Młodzi, aktywni, pomocni” nt. współczesnego bohaterstwa i zaangażowania społecznego, z częścią dyskusyjną i warsztatową. Materiały można pobrać poniżej.

Załączniki

Zajęcia o bohaterstwie scenariusz dla nauczycieli
Data: 2018-12-05, typ pliku: PDF, rozmiar: 2 MB