8 listopada 2018

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju – „Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną”.

Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną” jest uroczystością o wyjątkowym charakterze, gdyż aktywnie uczestniczą w nim uczniowie, nauczyciele, rodzice, kombatanci, mieszkańcy Miasta oraz kuracjusze. W tym roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uroczystość odbędzie się po raz dwunasty – za każdym razem miała niezwykle podniosły, wzruszający i patriotyczny wymiar. Wyjątkowa forma „Wieczoru z pieśnią i poezją patriotyczną” jest bardzo atrakcyjna dla uczniów, gdyż mają oni możliwość zaprezentowania swoich talentów  artystycznych  przed całą lokalną społecznością.  Poznają także historię Polski, z bezpośrednich rozmów z kombatantami dowiadują się
o wydarzeniach rozgrywających się w przeszłości w najbliższej okolicy. Taka forma obchodów narodowego święta jest dla wszystkich wspaniałą lekcją patriotyzmu.

Pieśni śpiewać będzie 100 osobowy chór. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa pamiątek zgromadzonych przez rodziny uczniów.

Uroczystość odbędzie się w dniu 8 listopada 2018 r. w godz. 17.00 – 19.30 w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju.