6 listopada 2018

Narodowe Dni Badmintona 2018

W dniach 9-14 października 2018 r. w czterech halach sportowych Zakopanego odbyła się trzecia edycja Narodowych Dni Badmintona. Wydarzenie było objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

To największe tegoroczne wydarzenie w polskim badmintonie.

Przez kilka dni Zakopane gościło dzieci i młodzież z całej Polski, które rozgrywały swoje turnieje.

Województwo świętokrzyskie reprezentowali uczniowie ze szkół w Miedzierzy, Mniowie, Ostojowie, Suchedniowie (SP nr 3), Niedźwicy (gm. Koprzywnica), Staszowie (4 szkoły) i to Oni dostarczyli nam najwięcej wzruszeń. Wywalczyli miejsca na podium i nie pozostawili złudzeń rywalom. Poza sportowymi wydarzeniami uczniowie korzystali z walorów turystycznych okolicy m. in. mieli zorganizowany wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch, Gubałówkę, wycieczkę nad Morskie Oko, spacer po Krupówkach. Uczestniczyli też w panelu dyskusyjnym z olimpijczykami. Była to okazja do bliższego poznania naszych reprezentantów. Sportowcy opowiadali o swojej drodze sportowej, która zaprowadziła ich na szczyt kariery.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale i dyplomy. Statuetki i gratulacje dla najlepszych wręczył bohater sceny sportowej, żywa legenda polskiego badmintona – Robert Mateusiak.

Podsumowaniem wydarzenia był koncert w hotelu Nosalowy Dwór. Uczestnicy wysłuchując występu Martyny Kasprzyckiej mogli zapoznać się z muzyką regionów górskich Polski, Słowacji i Węgier. Występująca po niej Weronika Bochat zaprezentowała repertuar rozrywkowy i porywała publiczność do tańca. Trwający równolegle bankiet był okazją dla środowiska badmintonowego do rozmów, podsumowań i planów na przyszłość.

Powyższe działanie ma za zadanie nie tylko promocję sportu, ale przede wszystkim edukację, która jest niezbędna do pobudzenia wyobraźni i ukazania możliwości, jakie niesie za sobą badminton.

Świętorzyski Kurator Oświaty składa serdeczne gratulacje uczniom z wyżej wymienionych szkół i życzy im dalszych sukcesów.