11 października 2018

8. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS

Polski Związek Krótkofalowców zaprasza do udziału w 8. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Konferencja odbędzie się 20 października w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Poznańska 43).

ARISS jest międzynarodową organizacją, umożliwiającą, dzięki zaangażowaniu krótkofalowców, zorganizowanie edukacyjnej telekonferencji z astronautą przebywającym w czasie połączenia na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Program edukacyjny ARISS oraz programy towarzyszące stanowią wyjątkowo dobrze postrzegany i akceptowany przez dzieci oraz młodzież sposób na zainteresowanie najnowszymi zdobyczami nauki i techniki.

Celem konferencji jest pokazanie nauczycielom i ich uczniom, w jaki sposób każda szkoła, po spełnieniu odpowiednich wymagań, może uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu, jakim jest rozmowa przez amatorską radiostację z astronautą przebywającym w kosmosie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Zgłoszenie do udziału w konferencji można przesłać faxem na numer 52 3721615 lub listownie na adres Polski Związek Krótkofalowców Sekretariat ZG, ul. Modrzewiowa 25, 85- 635 Bydgoszcz.

Informacji udziela: Sławomir Szymanowski tel. 500166433 oraz Piotr Skrzypczak 602248182.