11 października 2018

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Eliminacje wojewódzkie w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” – Kieleckie Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2B, 29 października 2018 r.

Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także wszystkich chętnych, którzy pragną wziąć udział w tym wydarzeniu.

Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej to wyjątkowa inicjatywa, umożliwiająca dzieciom i młodzieży muzyczną podróż po polskiej historii. Eliminacje wojewódzkie w Kielcach odbędą się 29 października w Kieleckim Centrum Kultury.

Dane kontaktowe do koordynatorów oraz terminy zgłoszeń dla poszczególnych województw znajdują się pod adresem www.piosenkaniezlomna.pl. Przesłuchania finałowe będą miały miejsce w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w dniach 16-18 listopada. Również tam 18 listopada o godz. 18.00 odbędzie się uroczysty koncert galowy połączony z wręczaniem nagród.

Przedmiotem festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 roku, od Konfederacji Barskiej przez utratę Niepodległości, czasy Powstań Narodowych, I Wojnę Światową i odzyskanie Niepodległości, Międzywojnie, II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski, prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Załączniki

Baner
Data: 2018-10-11, typ pliku: JPG, rozmiar: 476 KB
Karta Zgłoszeniowa
Data: 2018-10-11, typ pliku: JPG, rozmiar: 3 MB
zał 3 Karta Zgłoszeniowa
Data: 2018-10-11, typ pliku: JPG, rozmiar: 3 MB
Regulamin
Data: 2018-10-11, typ pliku: PDF, rozmiar: 1 MB