18 września 2018

Spotkanie z poetą Janem Polkowskim z cyklu „Ludzie (w) historii”

19 września 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się spotkanie z pisarzem, poetą, działaczem opozycji antykomunistycznej Janem Polkowskim, poświęcone roli historii i poezji w życiu oraz potrzebie poszukiwania prawdy.

Jan Polkowski jako działacz opozycji demokratycznej i niezależny wydawca był internowany w okresie stanu wojennego. Po 1989 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu Jana Olszewskiego, a także był przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Informacyjnej. W 2007 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Rozmowę z poetą poprowadzi Józef Ruszar, dziennikarz, działacz opozycyjny w PRL i założyciel Studenckiego Komitetu Solidarności.

„Poezja w życiu, życie w poezji” będzie kolejnym w Przystanku Historia spotkaniem z cyklu „Ludzie (w) historii”, w którym zagadnienia dotyczące dziejów Polski prezentowane są przez pryzmat indywidualnych losów poszczególnych osób.