11 września 2018

Konferencja inaugurująca VI edycję programu edukacji onkologicznej w szkołach „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na konferencję inaugurującą VI edycję programu edukacji onkologicznej w szkołach pn. „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”.

Konferencja „Razem w drodze po zdrowie. Edukacja onkologiczna w szkołach” odbędzie się 18 września 2018 roku w godz. 10.00–13.30 w sali konferencyjnej im. prof. T. Koszarowskiego w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach ul. Artwińskiego 3.

Edukacja onkologiczna dzieci i młodzieży szkolnej jest ważnym elementem strategii prewencji nowotworów. Jest uzasadniona epidemiologicznie, gdyż czynniki ryzyka najczęstszych nowotworów wiążą się w zdecydowanej większości z zachowaniami zdrowotnymi, które kształtowane są przede wszystkim podczas dorastania. Działania edukacyjne w powyższym okresie pozwalają modyfikować postawy uczniów w kierunku zachowań prozdrowotnych. W województwie świętokrzyskim edukacja onkologiczna w szkołach różnego typu prowadzona jest od 2006 roku, przy czym od roku szkolnego 2013/​2014 placówki angażujące się w powyższe działania otrzymują certyfikat „Szkoły promującej zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”.

Inauguracja tegorocznej edycji nastąpi podczas konferencji pn. „Razem w drodze po zdrowie. Edukacja onkologiczna w szkołach”, na którą zapraszamy zarówno dotychczasowych realizatorów projektu (dyrekcję i szkolnych koordynatorów), jak i wszystkich zainteresowanych realizacją projektu w obecnym roku szkolnym.

Prosimy o potwierdzenie obecności na konferencji na adres e‐​mail: jadwigaza@​onkol.​kielce.​pl do dnia 13 września 2018 roku.

Załączniki

Zaproszenie na konferencję dla szkół oraz program
Data: 2018‐​09‐​11, rozmiar: 441 KB