5 września 2018

„Lekcja o Funduszach Europejskich V” – edycja jesienna

4 września 2018 r. ruszył nabór do jesiennej edycji tegorocznej akcji edukacyjnej „Lekcja
o Funduszach Europejskich V”, realizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Do udziału
w projekcie zaproszeni są nauczyciele i uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych, z pięciu województw Polski Wschodniej. Udział jest bezpłatny i daje możliwości zapoznania uczniów z tematyką Funduszy Europejskich w ciekawy i innowacyjny sposób. Przystępując do projektu nauczyciel otrzymuje pakiet materiałów dydaktycznych do przeprowadzenia zajęć: scenariusz lekcji, film animowany oraz komiksy i gadżety dla wszystkich uczniów, biorących udział w akcji edukacyjnej. Podczas zajęć rozwiązywane będzie także zadanie konkursowe – młodzież otrzyma dodatkową szansę zdobycia atrakcyjnych nagród. Na zakończenie odbędzie się konkurs dla nauczycieli i szkół, biorących udział w akcji.

Rekrutacja będzie prowadzona do końca miesiąca. Następnie, szkoły będą miały czas na organizację zajęć w swoich placówkach (do 19 listopada 2018 r.). Zgłoszenia do akcji można dokonać poprzez wypełnienie formularza online na stronie:  www.lekcjaofunduszach-zglosSzkole.pl. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać  na portalu: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja lub pod numerem telefonu: 515 374 091.