29 maja 2018

Rekordowa frekwencja na Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym

Ponad 450 uczestników wzięło udział II Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym, którego meta w tym roku była zlokalizowana w Piekoszowie. Celem rajdu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach jest popularyzacja turystyki rowerowej, propagowanie aktywnego wypoczynku i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W czwartek, 24 maja punktualnie o godzinie 10 sprzed Urzędu Wojewódzkiego na trasę wyruszyła najliczniejsza, blisko dwustuosobowa grupa uczniów i nauczycieli ze szkół z terenu Kielc i okolic. Na czele peletonu jechali Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Zbigniew Piątek – wójt Gminy Piekoszów oraz Zbigniew Wojciechowski – dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali kieleccy policjanci.

Rajd miał formułę zlotu gwiaździstego, uczestnicy wystartowali z różnych miejscowości i zdążali do wspólnej mety zlokalizowanej przy Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie. Oprócz uczniów z Kielc na metę dojechali również uczniowie z Korczyna, Brynicy, Kowali, Nowin, Rykoszyna, Łosienia, Bilczy, Strawczyna, Podzamcza, Gnieździsk, Micigozdu, Łopuszna, Piekoszowa, Mąchocic Scholasterii i Jaworzni.

Po dotarciu na metę rozpoczął się piknik. Uczestnicy rajdu mogli odpocząć i zregenerować siły oraz wziąć udział w zabawach sportowych i konkursach sprawnościowych z nagrodami. Odbyły się również pokazy artystyczne w wykonaniu chóru „Bonus” z ZPO w Piekoszowie i dzieci ze szkoły podstawowej w Jaworzni, a uczniowie klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach zaprezentowali musztrę paradną.

Dziękujemy serdecznie za pomoc organizacji rajdu Gminie Piekoszów na czele z wójtem Zbigniewem Piątkiem, Krzysztofowi Stępniewskiemu dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie oraz Andrzejowi Paździerzowi dyrektorowi Centrum Kultury w Piekoszowie.

Za zapewnienie bezpieczeństwa uczestników rajdu, dziękujemy policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, ratownikom ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach i strażakom z OSP w Brynicy i Rykoszynie.

Za ufundowanie nagród w konkursach dziękujemy Świętokrzyskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu oraz sklepowi rowerowemu Suport z Kielc, a za zapewnienie wody dla uczestników dziękujemy Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie!

Więcej zdjęć oraz artykuł o rajdzie można znaleźć również na stronie Radia Kielce