22 maja 2018

Oddaj krew i ocal życie drugiej osobie – „Trasa Czerwonej Nitki” w Kielcach

Już 9 czerwca w Kielcach odbędzie się trzecia edycja ogólnopolskiego pikniku rodzinnego pn. „Trasa Czerwonej Nitki”, który promuje honorowe krwiodawstwo. W kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia będzie można oddać krew w mobilnych punktach pobierania krwi. Na uczestników w każdym wieku będą czekać liczne atrakcje oraz wieczorny koncert Anity Lipnickiej. Piknik potrwa do godziny 22.00, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Krew to lek ratujący życie. Bez niego żadne zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe. Aby przypomnieć o tym, jak ważne jest systematyczne oddawanie krwi, Ministerstwo Zdrowia, Narodowe Centrum Krwi i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, już po raz trzeci organizują piknik rodzinny pn. „Trasa Czerwonej Nitki”, promujący honorowe krwiodawstwo.

Piknik będzie okazją do oddania krwi w mobilnym punkcie. Podczas wydarzenia na krwiodawców będą czekały także liczne atrakcje. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach, pobawić się na dmuchańcach, zobaczyć szczudlarzy oraz występy zabawnych mimów. Dla dorosłych przygotowano rozrywki w strefie bezpiecznej jazdy, a wśród nich: crash test stworzony w wirtualnej rzeczywistości czy alkogogle. Wszyscy uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami. Wieczór uświetni występ Anity Lipnickiej, Magdy Femme i Marcina Czerwińskiego.

„Trasa Czerwonej Nitki” powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew, moje życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie leczenia krwią, a także podkreślenie znaczenia systematycznego oddawania krwi. Organizatorami kampanii są Ministerstwo Zdrowia i Narodowe Centrum Krwi.

Więcej informacji na: www.twojakrew.pl