18 maja 2018

Ogólnopolski Konkurs Literacki o Nagrodę „Giętkiego Pióra” – Herbert 2018

Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Nagrodę „Giętkiego Pióra”. Konkurs jest realizowany dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Edukacja Kulturalna”.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości pisarzy polskich i umożliwienie rozwoju utalentowanej literacko młodzieży w wieku 13–17 lat. W roku 2018 konkurs poświęcony jest twórczości pisarza, poety, eseisty i dramaturga Zbigniewa Herberta w 20. rocznicę śmierci.

By zostać laureatem Złotego, Srebrnego lub Brązowego Pióra i otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe młodzież musi pokonać rówieśników w trzech etapach rozgrywek literackich. W pierwszym etapie na najlepszy esej w stylu eseistyki Herberta z „Barbarzyńcy w ogrodzie”, w drugim etapie na najlepszą nowelę konkretu codzienności z inspiracji wierszem „Piekło” i w trzecim etapie na najlepszy scenariusz spektaklu teatralnego z inspiracji wybranym wierszem z „Pana Cogito”. Najlepszy scenariusz zostanie wykorzystany do wystawienia spektaklu w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie. Najlepsze prace ze wszystkich etapów konkursu zostaną wydane w pamiątkowej publikacji i będą dostępne na stronie internetowej projektu www​.gietkiepioro​.parafiada​.pl.

Zgłoszenia prac literackich do pierwszego etapu konkursu przyjmowane są do 15 czerwca br.

Załączniki

Regulamin Konkursu Literackiego -Herbert 2018
Data: 2018‐​05‐​18, rozmiar: 50 KB
Formularz zgłoszenia
Data: 2018‐​05‐​18, rozmiar: 42 KB